Dlaczego warto się zdecydować na usługę mycia dachu?

mycie dach

Każdy właściciel domu wie, jak ważne jest utrzymanie budynku w dobrym stanie. Jednym z ważniejszych aspektów konserwacji obiektu jest regularne oczyszczanie dachu. Na ogół stosuje się mycie ciśnieniowe, które wykorzystuje wodę pod wysokim ciśnieniem do skutecznego usuwania zabrudzeń i różnych zanieczyszczeń z dachów. Jakie są korzyści płynące z regularnego mycia dachu? Sprawdź!

Jak przebiega proces mycia dachu?

Mycie dachu to proces usuwania brudu, gruzu i innych zanieczyszczeń z jego powierzchni. Odbywa się przy użyciu różnych metod, na ogół stosuje się mycie ciśnieniowe oraz szorowanie ręczne. Mycie ciśnieniowe jest najczęściej stosowaną techniką, ponieważ skutecznie usuwa uporczywe zabrudzenia. To sprawdzony sposób na pozbycie się mchu i innych narośli. W razie potrzeby, w miejscach trudno dostępnych dla myjki ciśnieniowej, stosuje się szorowanie ręczne.

Mycie wymaga oczyszczenia obszaru wokół dachu z przeszkód, które mogą blokować dostęp do dachu. Po wykonaniu tych czynności można użyć myjki ciśnieniowej, lub przystąpić do ręcznego usuwania zabrudzeń. Na koniec spłukuje się wszelkie pozostałości czystą wodą, aby zapobiec powstawaniu plam i odbarwień na powierzchni dachu.

Jedną z usług naszej firmy jest renowacja dachów w Poznaniu i okolicach. Oferujemy profesjonalne mycie pokrycia dachowego, które warto przeprowadzić przed naprawą dachu.

Korzyści płynące z regularnego mycia dachów

Regularne mycie dachu może pomóc przedłużyć jego żywotność. Zapobiega uszkodzeniom spowodowanym nagromadzeniem się różnego rodzaju drobinek, kurzu czy ptasich odchodów. Systematyczne czyszczenie  wpływa na poprawę wyglądu domu, utrzymując go w estetycznym stanie. Może zwiększać jego wartość rynkową. To sposób by zmniejszyć ryzyko związane z rozwojem grzybów i pleśni.