Czy renowacja dachu może zastąpić wymianę pokrycia na nowe?

renowacja dachu

Renowacja dachu to coraz bardziej popularna opcja dla właścicieli budynków i obiektów budowlanych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze. Zdarza się jednak, że konieczna jest wymiana dachu, z uwagi na rodzaj lub zakres uszkodzeń. Sprawdź, kiedy trzeba wymienić poszycie na nowe, a kiedy wystarczy naprawić dach!

Kiedy warto zdecydować się na renowację dachu?

Renowacja dachu może być sposobem na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, w porównaniu z wymianą całego dachu. Profesjonalne odnowienie poszycia może zwiększyć jego żywotność o kolejne lata. Naprawienie usterek jest również korzystne dla środowiska naturalnego, zmniejsza się bowiem ilość generowanych odpadów. Warto pamiętać, że wymiana całego dachu wymaga wielu różnych materiałów. To pod wieloma względami kosztowna i kłopotliwa inwestycja.

Prace remontowe umożliwiają poprawienie izolacji i wentylacji w domu. Ich przeprowadzenie należy zlecić doświadczonemu dekarzowi, który wie, jak prawidłowo zainstalować kolejne elementy. W ofercie naszej firmy znajduje się m.in. renowacja dachów, którą wykonujemy na budynkach zlokalizowanych w Poznaniu i okolicach.

Kiedy konieczna jest wymiana pokrycia dachowego?

Są sytuacje, w których wymiana całego dachu jest konieczna z powodu rozległych uszkodzeń lub zużycia związanego z upływem czasu. Na jego wymianę trzeba się zdecydować gdy:

  • połać ugina się, widoczne są na niej przeciek, przegnicia, uszkodzenia mechaniczne,
  • blacha, dachówki lub gont uległy znacznemu uszkodzeniu,
  • poszycie zostało zaatakowane przez grzyby lub szkodniki,
  • dach jest nieszczelny,
  • planowana jest zmiana przeznaczenia poddasza,
  • dotychczasowe pokrycie nie pasuje do wyglądu zrewitalizowanego budynku.

W takich przypadkach należy zatrudnić wykwalifikowaną firmę dekarską, która przeprowadzi wszelkie niezbędne prace.